Нові правила оформлення заповітів вступають в силу з квітня 2011 року
м. Київ, вул. Артема, 13
Адвокат, юридичні послуги в м. Київ :: Юридичні новини України :: Нові правила оформлення заповітів вступають в силу з квітня 2011 року

Нові правила оформлення заповітів вступають в силу з квітня 2011 року

З квітня 2011 року нотаріуси або посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, повинні не тільки посвідчувати заповіти, а й забезпечувати державну реєстрацію заповітів в Спадковому реєстрі. Це передбачено змінами в Цивільному кодексі й законі "Про нотаріат", які Україна внесла після ратифікації в 2010 році міжнародної Конвенції про впровадження системи реєстрації заповітів". Саме обов'язкова реєстрація - головна відмінність в оформленні заповітів. При цьому, реєструвати доведеться і будь-які зміни в заповіт. Або взагалі відмова від нього.

Незважаючи на те, що Спадковий реєстр існує в Україні з 2005 року, на практиці багато нотаріусів, посадових та службових осіб, які мають право посвідчувати заповіти (голови сільрад, головні лікарі, капітани суден і т.д.), інформацію в нього не подавали.

"Через відсутність закріплення цієї норми на законодавчому рівні, з одного боку, такі заповіті є дійсними. Але іншим, перевіряючим факт їх наявності юристам було досить складно. Неодноразово траплялося так, що заповіти виявлялися занадто пізно, коли в права спадкування вже вступали інші ", - відзначає вона.

У той же час єдиний реєстр дасть можливість отримувати інформацію про заповіт навіть тим спадкоємцям, які перебувають за кордоном.

Важлива особливість: зміни торкнуться лише тих заповітів, які будуть оформлятися після вступу нових правил в законну силу. Тим не менш, юристи рекомендують, перевірити наявність реєстрації власного заповіту (якщо воно вже складено) в єдиному Спадковому реєстрі. І якщо його там немає, то обов'язково внести.

"Чекати закінчення шести місяців, щоб дізнатися про існування заповіту, більше не знадобиться. Будь-яка особа, яка навіть не є спадкоємцем за законом, але вважає себе ймовірним спадкоємцем за заповітом, зможе, пред'явивши свідоцтво про смерть заповідача, з'ясувати факт наявності цього документа і місце його зберігання ", - пояснюють юристи.

Це позбавить спадкоємців від ситуації, при якій в останній день із цих шести місяців раптом з'явиться хтось з потенційних спадкоємців з інформацією про те, що все заповідано саме йому.

Правознавців турбує буквально пара питань. По-перше, незрозуміло, які саме відомості про заповіт будуть вноситися до Спадкового реєстру (інформація про заповідача, вигляді заповіту і місце зберігання заповіту або вся інформація про спадкоємців і заповідати майно). А, по-друге, незрозуміло, яким чином службові та посадові особи, які відповідно до закону мають право на посвідчення заповітів, але не мають доступу до електронного Спадкового реєстру, будуть реєструвати заповіту.

Тим не менш, нотаріуси можуть використовувати ці нюанси для отримання додаткового заробітку. Зрозуміло, що робити "зайву" операцію з заповітом за "просто так" вони не збираються. До того ж, можна буде брати гроші і з кожного з потенційних спадкоємців, які бажають отримати виписку з реєстру. Однак, на скільки подорожчає послуга з оформлення заповіту в 2011 році, не говорять. Зараз допомога столичних нотаріусів щодо складання заповіту оцінюється в середньому в 200-300 грн.

До речі, за відсутності заповіту "все, що нажито непосильною працею" після смерті за законом дістанеться родичам, які "вишикуються" в п'ять черг. У першій черзі будуть діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.У другій - рідні брати і сестри спадкодавця, бабусі та дідусі з боку батька і матері. Третя черга - рідні дядьки й тітки, четверта і п'ята - далекі родичі та особи, які проживали з власником однією сім'єю протягом останніх п'яти років. При цьому кожна з наступних черг закликається до спадкоємства тільки у разі відсутності спадкоємців попередньої черги або відмови їх від прийняття спадщини.

Якщо у Вас виникли будь-які проблеми зі спадщиною, звертайтеся за допомогою до адвоката по спадщині. Адвокат по спадщині. (Адвокат по наследству)

За матеріалами: Новые правила оформления завещаний вступают в силу с апреля 2011 года

Адвокатська фірма пропонує: адвокат, юрист, юридичні послуги в м. Київ 7 днів на тиждень 24 години на добу.
Опис сайту адвокатів: Нові правила оформлення заповітів вступають в силу з квітня 2011 року
Ключові слова юридичної фірми: Нові правила оформлення заповітів вступають в силу з квітня 2011 року

Copyright © 2009

Розробка сайту - студія TrebaSOFT           


Мы предлогаем только качественные юридические услуги в Киеве. Если Вам нужен адвокат по уголовным делам обращайтесь к лучшим.
Адвокат, юридичні послуги, Київ