Як правильно ліквідувати СПД фізичну особу. Поради юриста
м. Київ, вул. Артема, 13
Адвокат, юридичні послуги в м. Київ :: Юридичні статті :: Як правильно ліквідувати СПД фізичну особу?

Як правильно ліквідувати СПД фізичну особу?

В світлі можливого прийняття нового Податкового кодексу, багатьом підприємцям-фізичним особам доведеться ліквідуватися зовсім або розпочати свою діяльність як юридина особа.

Процедура ліквідації СПД фізичної особи не з легких - вимагає чимало часу та грошей.

Якщо Ви вирішите ліквідувати СПД, будьте готові до біганини по кабінетах чиновників за різноманітними довідками, до придирання інших чиновників до кожного слова в тих довідках, до натяків про вирішення цих питань за гроші.

Для ліквідації СПД звертайтесь до наших партнерів "Ликвидация СПД в Киеве"

Що потрібно зробити в першу чергу для ліквідації фізичної особи-підприємця?

Потрібно дати оголошення про припинення діяльності в газету "Інформаційно-ресурсного центру".

Для ліквідації СПД потрібно подати заяву про намір припинити діяльність до місцевої районної державної адміністрації та прикласти до неї квитанцйію про оплату оголошення.

Після цього державний реєстратор повинен внести зміни в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та СПД-фізичних осіб, стосовно того, що Ви знаходитесь на стадії ліквідації.

Наступним кроком в ліквідації СПД є відвідування податкової. Податкова інспекція повинна перевірити всі звіти та видати акт про податкову перевірку, в якому зазначено, що порушень не виявлено. Потім Ви повинні взяти довідку в податковій про відсутність заборгованості по сплаті податків. Будьте уважні, ця довідка діє лише протягом кількох місяців!

Наступним кроком є знищення печаток та штампів, якщо вони були, та закриття рахунків у банках.

Ще потрібно сходити до Пенсійного фонду та взяти довідку про відсутність заборгованості. Якщо Ви раніше не подавали звітність до ПФ, то можуть виникнути труднощі з ліквідацією СПД. Якщо Ви все ж таки отримали бажану довідку (на її отримання йде від 2 тижнів до 1 місяця), не забувайте, вона теж має термін дійсності - 1 місяць.

Якщо ж Ви не мали найманих працівників, буде дещо простіше, в центрі зайнятості потрібно отримати довідку, про те що Ви не зареєстровані як платник страхових внесків. Якщо у Вас є наймані працівники, потрібно отримати довідку, що у вас нема заборгованості перед фондом соціального страхування. Якщо борги є, то буде ще більше складнощів.

Якщо Вам вдалося зібрати всі необхідні довідки, через два місяці після публікації в газеті про намір припинити діяльність (не раніше), Ви повинні з'явитися у відділ реєстрації підприємців, де у Вас забирають свідоцтво про реєстрацію та виключають з реєстру.

Якщо Ви подали всі вірні документи, то протягом двох днів його повинні закрити, але якщо з документами буде щось негаразд, процедура ризикує затягнутися надовго.

Щоб швидко та безболісно ліквідувати СПД, краще звернутися за послугами до юристів. Юристи нашої юридичної компанії допоможуть швидко вирішити проблему з ліквідацією СПД. (Дивіться розділ "Ліквідація СПД")

Також є варіант ліквідаціє СПД через суд, але про це читайте в іншому матеріалі.

Читайте також: Как правильно ликвидировать СПД физическое лицо?

Адвокатська фірма пропонує: адвокат, юрист, юридичні послуги в м. Київ 7 днів на тиждень 24 години на добу.
Опис сайту адвокатів: Як ліквідувати СПД фізичну особу? Процедура ліквідації фізичної особи-підприємця - поради юриста
Ключові слова юридичної фірми: Ліквідація СПД, ліквідувати фізичну особу-підприємця, юрист

Copyright © 2009

Розробка сайту - студія TrebaSOFT           


Мы предлогаем только качественные юридические услуги в Киеве. Если Вам нужен адвокат по уголовным делам обращайтесь к лучшим.
Адвокат, юридичні послуги, Київ