Третейський суд не зможе розглядати справи про захист прав споживачів. Зміни до Закону України "Про третейські суди"
м. Київ, вул. Артема, 13
Адвокат, юридичні послуги в м. Київ :: Юридичні новини України :: Третейський суд не зможе розглядати справи про захист прав споживачів. Зміни до Закону України "Про третейські суди"

Третейський суд не зможе розглядати справи про захист прав споживачів. Зміни до Закону України "Про третейські суди"

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону про внесення змін до Закону України «Про третейські суди».Проектом пропонується змінити статтю 6 Закону та доповнити її наступним обмеженням: «справ у спорах щодо захисту прав споживачів».

Таким чином, у разі прийняття цього законопроекту, третейським судам буде заборонено розглядати всі справи, що виникають з спорів про захист прав споживачів.

Цю ініціативу проявив нардеп від Партії регіонів Юрій Мірошниченко.Він зазначив, що сьогодні, у сфері споживання товарів, робіт і послуг продавцями, виконавцями робіт або постачальниками послуг все частіше нав'язується споживачеві таку умову договору, як звернення до третейського суду у разі виникнення спору.

В основному така практика спостерігається у сфері надання банківських та страхових послуг де споживач (клієнт) є "заручником" так званих типових договорів.
У результаті таких умов договору (про звернення до третейського суду у разі виникнення спору) на споживача покладається додаткове фінансове навантаження (третейський збір та інші платежі). Крім цього, споживач позбавляється права на звернення до загального суду за захистом своїх порушених прав.
Слід зазначити, що згідно з Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито» споживачі при зверненні до суду загальної юрисдикції звільнення від сплати державного мита, що обумовлено специфікою і важливістю захисту прав споживачів державою.

У той же час, важливо відзначити, що суперечки про захист прав споживачів - не поодинокі, і в України існує ціла маса таких справ, регулярно розглядаються в третейських судах.Якщо ще й цю лавину передати в загальні суди, перевантажені та панікуючі від скорочення термінів виробництва, складно уявити, як вони будуть працювати.У такій ситуації вибір стоїть між «дорогими» третейськими судами, вникати в суть спору до дрібниць і безкоштовними місцевими судами, які в поспіху можуть упустити важливі аспекти. Мабуть, правильніше було б віддати це питання на рішення самих споживачів у кожному окремому випадку.

Нагадаємо, що відповідно до діючого Закону України "Про третейські суди"

Третейські суди в порядку, передбаченому цим Законом, можуть розглядати будь-які справи, що виникають із цивільних та господарських правовідносин, за винятком:

 1. справ у спорах про визнання недійсними нормативно-правових актів;
 2. справ у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні та виконанні господарських договорів, пов'язаних із задоволенням державних потреб;
 3. справ, пов'язаних з державною таємницею;
 4. справ у спорах, що виникають із сімейних правовідносин, крім справ у спорах, які виникають із шлюбних контрактів (Договорів);
 5.  прав про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом;
 6. справ, однією із сторін в яких є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень,державна установа чи організація,казенне підприємство;
 7. справ у спорах щодо нерухомого майна, включаючи земельні ділянки;
 8. справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення;
 9. справ у спорах, що виникають з трудових відносин;
 10. справ, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, пов'язаних із створенням, діяльністю,правлінням та припиненням діяльності цих товариств;
 11. інших справ, які відповідно до закону підлягають вирішенню виключно судами загальної юрисдикції або Конституційним Судом України;
 12. справ, коли хоча б одна зі сторін спору є нерезидентом України;
 13. справ, за результатами розгляду яких виконання рішення третейського суду потребуватиме вчинення відповідних дій органами державної влади, органами місцевого самоврядування,їх посадовими чи службовими особами та іншими суб'єктами при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства,в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За матеріалами: Третейский суд не сможет рассматривать дела о защите прав потребителей. Изменения в Закон Украины "О третейских судах"

Адвокатська фірма пропонує: адвокат, юрист, юридичні послуги в м. Київ 7 днів на тиждень 24 години на добу.
Опис сайту адвокатів: Третейський суд не зможе розглядати справи про захист прав споживачів. Зміни до Закону України "Про третейські суди"
Ключові слова юридичної фірми: Третейський суд не зможе розглядати справи про захист прав споживачів. Зміни до Закону України "Про третейські суди"

Copyright © 2009

Розробка сайту - студія TrebaSOFT           


Мы предлогаем только качественные юридические услуги в Киеве. Если Вам нужен адвокат по уголовным делам обращайтесь к лучшим.
Адвокат, юридичні послуги, Київ