Податок на нерухомість в новому проекті: хто, кому і скільки
м. Київ, вул. Артема, 13
Адвокат, юридичні послуги в м. Київ :: Юридичні новини України :: Податок на нерухомість в новому проекті: хто, кому і скільки

Податок на нерухомість в новому проекті: хто, кому і скільки

Податок на нерухомість в Україні все-таки введуть. Відповідна стаття включена в розділ про місцеві податки проекту Податкового кодексу зареєстрованого 21 вересня в Верховній Раді.
Хто платить

Згідно з новим проектом, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти - власники об'єктів житлової нерухомості.

У разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб податок передбачає:

а) платником податку є кожна з цих осіб.

б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не розділений в натурі, платником податку є особа, яка зареєстрована органом державної реєстрації прав на нерухоме майно як власник такого об'єкта;

в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності декількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб.

На що податок?

Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості.

Однак податком не обкладаються:

- Об'єкти житлової нерухомості,знаходяться у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
- Об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення,визначених законом;
- Будинки дитячих будинків сімейного типу;
- Садовий або дачний будинок, загальна площа якого не перевищує 40 кв. метрів, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податків.

Базою оподаткування об'єктів житлової нерухомості є загальна площа об'єкта оподаткування, яка визначається на підставі даних, що надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.У разі наявності у платника податків декількох об'єктів оподаткування база оподаткування визначається окремо по кожному з таких об'єктів.

База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що знаходяться у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби.

База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що знаходяться у власності юридичних осіб, обчислюється наступними особами самостійно.

Ставки податку

За ставкою 0 гривень за 1 кв.метр обкладається об'єкт житлової нерухомості, що належить платнику податку на правах власності, загальна площа якого не перевищує 100 кв. метрів (у місті) або 200 кв. метрів (у сільській місцевості).

В разі якщо в об'єкті житлової нерухомості зареєстровано більше 2 чоловік (у місті) і більше 5 чоловік (у сільській місцевості), то площа, яка обкладається податком за ставкою 0 гривень за 1 кв.м.. метр, обчислюється як добуток 40 кв.метрів площі на кількість зареєстрованих в такому об'єкті осіб.

Для фізичної особи-платника податків норми, передбачені абзацами першим і другим цього підпункту, поширюються на об'єкт житлової нерухомості, що належить йому на правах власності і в якому він зареєстрований у встановленому законом порядку.

У разі наявності у платника податків декількох об'єктів житлової нерухомості, що належать йому на правах власності, ставка податку в розмірі 0 гривень за 1 кв. метр може бути застосована тільки до одного з таких об'єктів.

За ставкою 10 гривень за 1 кв.метр обкладається загальна площа об'єкту житлової нерухомості, перевищує норми, встановлені у підпункті 265.4.1 пункту 265.4 цієї статті, а також загальна площа інших об'єктів житлової нерухомості, що належать на правах власності платника податків.

Коли і кому платити?

Базовий податковий (звітний) період для платників податків дорівнює календарному року.

Нарахування суми податку з об'єктів житлової нерухомості для фізичних осіб, в тому числі для фізичних осіб-підприємців, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.

Підставою для визначення податкового зобов'язання органами державної податкової служби є інформація органів державної реєстрації прав на нерухоме майно, органів, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, та сільських, селищних і міських рад,передбаченої цією статтею.

Розрахунок податку з повідомленням про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам податків за місцем їх проживання (місцем реєстрації) не пізніше 15 липня звітного року.Форма розрахунку встановлюється центральним органом державної податкової служби в порядку, визначеному законом.

Платники податків-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку за станом на 1 січня звітного періоду і подають до 1 лютого цього ж звітного року органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування розрахунок за формою,встановленою центральним органом державної податкової служби,з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

По знову об'єкти житлової нерухомості розрахунок подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

При цьому в проекті Податкового кодексу передбачено, що органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 31 березня року, в якому набрав чинності Кодекс, а в наступні роки щоквартально,у 15-денний термін після закінчення податкового (звітного) кварталу, подавати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна,за станом на перше число відповідного кварталу в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року орган державної податкової служби направляє розрахунок податку новому власнику не пізніше 10 робочих днів з дня отримання інформації про перехід права власності.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - рівними частками до 15 серпня і до 15 листопада;

б) юридичними особами - щоквартально до 30 числа, наступного за звітним кварталом.

Джерело: http://obozrevatel.com/

Адвокатська фірма пропонує: адвокат, юрист, юридичні послуги в м. Київ 7 днів на тиждень 24 години на добу.
Опис сайту адвокатів: Податок на нерухомість в новому проекті: хто, кому і скільки
Ключові слова юридичної фірми: Податок на нерухомість в новому проекті: хто, кому і скільки

Copyright © 2009

Розробка сайту - студія TrebaSOFT           


Мы предлогаем только качественные юридические услуги в Киеве. Если Вам нужен адвокат по уголовным делам обращайтесь к лучшим.
Адвокат, юридичні послуги, Київ