Як відновити загублені водійські права
м. Київ, вул. Артема, 13
Адвокат, юридичні послуги в м. Київ :: Юридичні новини України :: Як відновити загублені водійські права

Як відновити загублені водійські права

Останнім часом водії стикаються з дуже дивною проблемою: у випадку втрати чи пошкодження будь-якого документа вони зобов'язані проходити процедуру, в результаті якої документ буде отриманий заново зі сплатою всіх необхідних квитанцій.Суми витрат при цьому досягають 4000-5000 гривень.

Втратив права - перездавати іспити. Постирав талон про проходження техогляду - проходь його заново. І всі задаються питанням: чому?Чому підприємець, який отримав якусь ліцензію і втратив її оригінал, може заплатити за дублікат, а водій повинен проходити всі кола пекла заново. Адже інформація про те, що права були в наявності, є в базі ДАІ.

ДАІ більше всіх цікавлять ПРАВА людини

Почнемо з процедури відновлення водійського посвідчення. Порядок отримання прав і талонів до них регулюється постановою Кабміну "Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водіїв та допуску громадян до керування транспортними засобами" (далі - Положення).

Так ось, згідно з п. 25 цього Положення, особи, які керують транспортним засобом (за умови, що це підтверджується відповідними документами), обмінюють посвідчення водія без здачі іспитів.Тим же, хто протягом останніх 12 місяців не керував транспортним засобом, заміну прав проводять тільки після здачі теоретичного і практичного іспиту без обов'язкового додаткового навчання в автошколі (п. 26 Положення).Обмін посвідчення водія, не придатного для використання (зіпсованого, записи в якому не читаються тощо), проводиться за цими ж правилами.

Як же підтвердити наявність цього самого стажу та управління транспортним засобом протягом останніх 12 місяців?У безперервний стаж керування транспортним засобом включається як робота протягом останнього часу на транспортному засобі, так і керування власним транспортним засобом з максимально допустимою перервою не більше одного місяця, якщо це підтверджено відповідними документами.Документи можуть бути декількох типів в залежності від статусу водія.Якщо це людина, що працює водієм, то підтвердженням його безперервного стажу водіння повинна бути запис у трудовій книжці або довідка з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої працівник працює водієм,марки закріпленого транспортного засобу та його номерного знака.Витяг з трудової книжки або довідка мають бути підписані директором і скріплені печаткою підприємства.

Таксист або інша особа, що орендує автомобіль, може подати до МРЕВ і договір оренди транспортного засобу.Тільки не варто забувати, що договір оренди транспортного засобу фізичною особою повинен бути нотаріально посвідчений.

Для простих громадян підтвердженням безперервного стажу є техпаспорт на машину, де особа записано власником або особою, яка має право на управління автомобілем.Також це право може підтверджуватися генеральної довіреністю на керування авто.Тобто за наявності одного з вищевказаних документів, якщо особа має доказ їзди на авто протягом останнього року, заміну або видачу загублених або зіпсованих документів йому проводять без повторної здачі іспитів.

Талон про правопорушення

Згідно з п. 2 Наказу МВС № 166 від 02.04.1994 р., посвідчення водія без талону не дає право на керування транспортними засобами.У разі втрати дублікат талону видається при пред'явленні посвідчення водія, документа, що посвідчує особу, квитанції про оплату за талон та після проходження теоретичного іспиту на знання правил дорожнього руху.Особам, які не водили машину протягом останніх 12 місяців, доведеться здавати ще й практичний екзамен. Дублікат талона можуть видати без іспитів, якщо він був загублений в результаті стихійного лиха, пожежі, повені.

Від видачі дубліката талона необхідно відрізняти його обмін. Згідно з п.7 Наказу № 166, обмін талона проводиться при заміні прав; у разі, коли він непридатний для використання, при відсутності вільних рядків для обліку порушень правил дорожнього руху, а також місця для записів про вилучення прав; у разі успішної здачі теоретичного іспиту на знання правил дорожнього руху.Талон, який має виправлення та підчистки, обмінюється на новий тільки після здачі заявником теоретичного іспиту.Тобто в разі нашого читача, коли він просто виправ талон, але на ньому немає підчисток, виправлень і видно номер і вся необхідна інформація, йому повинні обміняти талон без здачі будь-яких іспиту.

Навіть якщо є необхідність здачі іспиту в разі втрати талона, то перша спроба здачі іспиту буде безкоштовною. При видачі нового талону, коли екзамен з правил дорожнього руху не здавався, в нього переносяться дані про раніше допущені порушення (за останній рік).

Новий техпаспорт - новий облік

Згідно з п.18 Постанови Кабінету Міністрів України від 7.09.98 р. № 1388, замість втраченого або непридатного для використання техпаспорти на підставі заяви власника або його представника видається нове свідоцтво про реєстрацію та номерних знаках. Згідно з п.33 цього документа, у випадку втрати техпаспорта проводиться перереєстрація авто. Тобто в даному випадку доведеться пройти всі кола пекла постановки авто на облік.Інспектори МРЕВ знову звірять номери агрегатів на відповідність зазначеним у документах, перевірять машину по базах "Автомобіль", "Розшук", експерт поколупав склянки ножичком. За все доведеться заплатити заново.Крім того, доведеться знову пройти техогляд у зв'язку з постановкою авто на облік, після чого в МРЕВ видадуть дублікат техпаспорта.

Спочатку видається тимчасовий реєстраційний талон терміном до 3 місяців.Після закінчення терміну дії талона відповідно з письмовим зверненням власника працівники МРЕВ видадуть постійне свідоцтво про реєстрацію ТЗ з позначкою "Дублікат".У процесі відновлення буде необхідно надати довідки з районного та міського ДАІ про те, що техпаспорт не вилучався, а також квитанцію оплати транспортного збору, паспорт громадянина України.

Талон техогляду: в одну річку двічі

Згідно з п.14 Порядку проведення державного технічного огляду тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, у разі втрати талона про проходження техогляду,його дублікат видається тільки після проходження повторного техогляду.Так що в цьому випадку доведеться розщедритися на черговий техогляд.

Ну і, нарешті, про випадок втрати поліса автоцивілки. У цьому випадку, згідно з п. 17.4 Закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", страхова компанія зобов'язана протягом семи днів безкоштовно видати дублікат цього поліса на підставі заяви страхувальника.У разі втрати дубліката умови його повернення визначаються договором.

Ось такі правила обміну та видачі дублікатів документів, без наявності яких не можна керувати транспортним засобом. Всі ці процедури простими назвати не можна. Вони відберуть масу часу, нервів і грошей у недбайливого растеряші.Так що, будьте уважні, панове автомобілісти.

Законопроект

От би всі талони взяти і скасувати ...

Єдине, що, може бути, порадує українського автолюбителя, так це те, що народні депутати, стурбовані невідповідністю українського законодавства про дорожній рух, пропонують скасувати талони про правопорушення.У цивілізованих країнах такого документа не передбачено - там вся інформація про порушення автоматизована. Кілька тижнів тому народні депутати Наталія Королевська (фракція БЮТ) і Сергій Гусаров (фракція ПР) подали на розгляд парламенту відповідний законопроект.

У принципі, діючі зараз талони до посвідчення водія вже віджили своє призначення.По-перше, раніше запис в талон робилася інспектором ДАІ заради статистичного накопичення інформації про правопорушення водія, сьогодні ж ведеться облік правопорушень за допомогою загальнодержавних автоматизованих електронних баз.По-друге, сьогоднішні талони не узгоджуються з вимогами Міжнародної конвенції про дорожній рух, згідно з якою право на керування транспортним засобом посвідчується лише посвідченням.

Тому народні депутати мають намір відмінити талони до посвідчення водія.Вже внесено відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування державного технічного огляду транспортних засобів" (щодо скасування талона до посвідчення водія та вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпекидорожнього руху)7066,зареєстрований у Верховній Раді.А також планується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також у ч. 9 ст. 15 Закону України "Про дорожній рух", згідно з якою право на керування транспортними засобами підтверджується лише посвідченням водія транспортного засобу.

Джерело: http://job.ukr.net/

Адвокатська фірма пропонує: адвокат, юрист, юридичні послуги в м. Київ 7 днів на тиждень 24 години на добу.
Опис сайту адвокатів: Як відновити загублені водійські права
Ключові слова юридичної фірми: Як відновити загублені водійські права

Copyright © 2009

Розробка сайту - студія TrebaSOFT           


Мы предлогаем только качественные юридические услуги в Киеве. Если Вам нужен адвокат по уголовным делам обращайтесь к лучшим.
Адвокат, юридичні послуги, Київ