ВР впорядкувала порядок стягнення судового збору
м. Київ, вул. Артема, 13
Адвокат, юридичні послуги в м. Київ :: Юридичні новини України :: ВР впорядкувала порядок стягнення судового збору

ВР впорядкувала порядок стягнення судового збору

Верховна Рада ухвалила закон "Про судовий збір", який підтримали 238 парламентаріїв.

У пояснювальній записці до цього документа зазначається, що у Кодексі адміністративного судочинства, Цивільно-процесуальному кодексі і Господарсько-процесуальному кодексі передбачено ухвалення закону, який повинен урегулювати порядок та обсяг сплати судового збору. До сьогодні судовий збір, при зверненні до суду, сплачувався в порядку та обсягах, встановлених законодавством для державного збору.

Цей закон визначає поняття судового збору платників та об'єктів стягнення судового збору, обсяги ставок, пільг зі сплати судового збору, порядок сплати і повернення судового збору, підстави відстрочки та розстрочки плати судового збору, зменшення його обсягу або взагалі звільнення від його плати.

Закон передбачає, що судовий збір стягується у відповідному обсязі від мінімальної місячної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому обсязі.

Закон передбачає, що судовий збір не справлятиметься за подання заяви про перегляд Верховним судом України судового рішення у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішені справи судом. Заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, заяви про поворот виконання судового рішення, заява про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, заяви про надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку, заяви про обов'язкову госпіталізацію до туберкульозного закладу, заяви про розірвання шлюбу з особою, визнаною в установленому порядку безвісно відсутньою або недієздатною, або з особою, засудженою та позбавленою волі на строк не менше як 3 роки, заяви про встановлення факту каліцтва, якщо це необхідно для призначення пенсії або одержання допомоги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інше.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/

Адвокатська фірма пропонує: адвокат, юрист, юридичні послуги в м. Київ 7 днів на тиждень 24 години на добу.
Опис сайту адвокатів: ВР впорядкувала порядок стягнення судового збору
Ключові слова юридичної фірми: ВР впорядкувала порядок стягнення судового збору

Copyright © 2009

Розробка сайту - студія TrebaSOFT           


Мы предлогаем только качественные юридические услуги в Киеве. Если Вам нужен адвокат по уголовным делам обращайтесь к лучшим.
Адвокат, юридичні послуги, Київ